Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
Daca va fi lafel de bun la grafica (defapt mai bun) ca Alone In The Dark, insa praf in gameplay... mai bine ne lipsim. Pe mine nu ma impresioneaza deocamdata nimic la acest joc inafara de grafica
Si totusi nu este o grafica free cum e in GTA sau alte jocuri unde sa faci tu ce vrei... adica vei face cam ce vor developerii sa faci in joc (asta daca va fi un joc "cinematic") si tu vei sta sa privesti. Asta inseamna doar o optimizare exagerata doar pentru firele narative ale jocului... Nu poti tu sa te misti de capul tau pe unde vrei, sa te uiti la ce vrei sa tragi in ce vrei, adica sa faci niste lucruri mai "interesante" din care sa iti dai seama cat de bine a fost lucrat si optimizat jocul. In jocul asta nu trebuie decat sa urmezi ceea ce iti ofera ca un robotzel neavand dreptul la "libera exprimare" in actiuni. Daca iti zice sa apesi X apesi X daca zice Y apesi Y doar la momentele oportune si cam asta ar fi... Ca sa zic altfel ii iti ofera cate poligoane si texturi vor ei in fiecare cadru, f bine optimizate pe care le poti privi la viteza relativ mica insemnand FPS-uri ridicate. Daca ai avea ocazia sa te misti tu lejer in acel mediu 3D cu niste miscari mai rapide ale camerei cu siguranta numarul de FPS-uri scade drastic si astfel ar mai trebui taiata din calitatea graficii (vedeti la GTA 4 cand mergeti cu masina la viteza maxima sau cand bubuiti mai multe masini in cadru sa vedeti cum se misca)
Nu stiu daca ati inteles ce vreau sa zic... insa asta ar fi parerea mea si din aceasta cauza nu agreez acest gen de jocuri
chiar de aia am zis ca are replaabillity 0 , nu-ti prea arde sa vezi acelasi film de o ora jumate de 2 ori si daca ti-a plct f mult... darmite unul care are minim 15 h