@eXist... vad ca o ti pe a ta. Am impresia ca esti si putin fanboy sony . In fine.. Ma bucur ca va merg psp`urile perfect tie si prietenilor tai ai mei nu au fost asa norocosi ca voi vad ca desi esti la primul psp... esti atotstiutor in domeniu Tin sa te anunt ca nu am avut la nici un psp probleme de display, ci doar un analog stricat , care am specificat ca a fost la cel phat, care nu mai are mult si face 3 ani;( posibil mai multi decat ai tu contact cu lumea consolelor.)

am specificat mai sus ca nu eu am 'descoperit' aceasta problema, nu e ceva ascuns, ci ceva recunoscut si de sony. de asemenea, am specificat ca NU TOATE sunt asa, posibil cele noi sa fi fost rectificate, dar nu ai de unde sa sti ce data de fabricatie au cele din magazinele de la noi, si am recomandat sa testeze fiecare produsul la fata locului.

Eu nu am nimic impotriva psp`ului, si nu ma oftic pe nimic. Ambele modele detinute si`au facut treaba foarte bine si consider ca si`au meritat banii. Acum acumuleaza praf pana apare ceva (joc) care sa le resursciteze; dar asta nu inseamna ca ar trebui sa jignesc in stanga si`n dreapta pe oricine spune ceva de rau (cu dovezi) de PSP , si sa ma foiesc ca mai am si eu prieteni si nu se plange nimeni si e cea mai buna consola si sony nu are cum sa scoata rebuturi pe piata domne ca e sony .

p.s. te rog sa citesti macar atent alta data cand mai ai de gand sa postezi; eu am dorit decat sa informez pe cei interesati de psp la ce defecte sa se uite cand testeaza unul inainte de cumparare, daca tu vrei sa anunti ca e de fapt flawless ultimul model, cel mai bun dintre psp`uri, nu ai decat, dar asta e un topic unde se discuta problemele consolei, nu altceva;
p.p.s. end of story; nu vreau sa transformam topicul asta intr`o cearta... ca nah.. stii bancul cu cearta pe internet.

mai usor cu improscatul, te rog