Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
Nu stiu daca "3D" e un criteriu asa de important incat sa fortez e o noua generatie de console pe piata, cel putin nu mai repede decat e deja planuit.
Pai, nu este numai 3D-ul... si developerii imping piata... tehnologia la "concurenta" avanseaza. Daca stai si te gandesti bine, evolutia unei console este oarecum o hiperbola. Odata ajunsa in cel mai de sus punct, nu mai are unde sa se duca decat in jos.
Quote Originally Posted by cryyo View Post
Nici o sansa MonkY.
Daca o sa apara prin 2014 o sa fie minune.
PS3-iul va fi o vaca de muls mult timp de-acu-nainte.
Daca lanseaza Nintendo Wii HD, mai intra si Apple & Co in joc, s-ar putea ca vaca respectiva sa fie prea slabita ca sa faca fata. In plus, la Sony totul tine de promovare. Daca acum "urla" 3D peste tot, stai sa vezi cand vor scoate panel-uri de 4K pe piata... cum vor gasi ei fix momentul in care vor spune "doar consola noastra poate scoate in 4K si 3D"
Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
Oricum, cu riscul de a mă repeta, eu la generația asta de console m-am oprit (mă rog...mă opresc). Treaba lor ce fac cu viitoarele console, eu unul m-am săturat de acest carnaval, un carnaval de prost gust.
Nu mai fi si tu asa suparat... ca prin multitudinea aia de "bling-bling"-uri ies totusi jocuri bune si foarte bune. Eu unul chiar sunt multumit... cu exceptia perioadelor astea de vara... cand zici ca sunt plecati toti developerii si publisherii in concediu...