Single post: Ultimul joc devorat

  1. #2040 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Dante's Inferno Platina + DLCs Dark Forest , Trials of St. Lucia 100%.


    La prima vedere jocul pare inspirat din God of War , cel putin asa mi s a parut mie inainte sa il cumpar.Poate o fi , dar asta nu inseamna ca nu e un super joc care iti ofera o aventura in locul de care oricine se fereste , si anume in IAD.
    Un joc care te va inspaimanta la maxim , tot felul de creaturi si suflete ratacesc pe acolo.Chiar si daca nu crezi in relegie , acest masterpiece cu siguranta te va face sa te mai gandesti odata la viata de dupa.Un titlu controversat ce i drept.

    +Infernul asa cum nu l ai mai vazut niciodata in toata splendoarea lui.
    +Ai sa intalnesti niste suflete care parca stau si te asteapta sa le pedepsesti sau sa le oferi mantuire.Iti scrie despre fiecare cum il cheama si ce pacate a comis , foarte tare.
    +Tot felul de bosi , fiecare cu cate o functie pe acolo.
    +Diferite locuri si diferite pedepse pentru pacatosi in functie de pacatul comis.
    +Ai de ales , o iei pe calea sfanta sau pe calea malefica ?
    +Multe altele dar o cam dau in spoilere.
    +Daca esti fan Supernatural , aceasta aventura va fi un deliciu.


    -Varietatea armelor.
    -Povestea cam trasa de par.
    -In ditamai iadul , Dante isi cauta iubita ... si mai da de cate un boss si cu dialoguri lame .. "Unde e iubita mea ? Sufletul meu pentru al ei!"mda.
    -Lucifer mi s a parut mielusel , ditamai jupanu o da "Hai frate nu ma omora , iesim de aici si facem treaba."lol

    In primul DLC alergi ca nebunu printr o padure iar in al doilea joci online , creezi si faci trials.E disponibil un nou caracter si anume Saint Lucia , un ingeras care zboara si trage cu .. ceva din ochi.
    E un trofeu care te pune sa faci 25 trials single player si 15 co op.Sunt super grele , mai grele decat cele din GOW.Trebuie sa cunosti caracterele pe de rost , toate combourile si nu numai , trebuie sa stii fiecare inamic ce miscari are si cum sa il omori in cel mai eficient mod.

    Per total un joc superb , nu ezitati , pentru platina si 100% iti ia cam 30 ore.

    Nota 8.5/10.
    Attached Images Attached Images ea-fakes-dantes-inferno-protest.jpg e3-protestors-dantes-inferno.jpg dantesinferno.png