eu am inceput prin 95-96 cu un tetris,urmat de cateva terminatoare care se terminat destul de repede,pentru ca la unele jocuri ma enervam atat de tare incat aruncam cu joistick-ul in "consola" si tot asa la 1-2 alocatii imi cumparam altul,facusem o cutie intreaga de terminatoare + vreo 12 joistick-uri,pe care le tunam din cand in cand,atunci cand nu mai functiona vreaun buton.Jocuri ca Tank (prima oara jucat la un unchi care aveam un Nintendo),Mario,Contra,Duble Dragon,Platoon,si multe altele,ca schimburi faceam mereu,si-au pus amprenda si au dezvoltat relatia dintre mine si jocuri,chair daca mama nu prea era deacord.
prin 96-97 mi-a cumparat mama un pc bunicel la vremea lui,un 286 cred,pe care l-am tot upgradat cu timpul de la 286 - 486 - un P1 - PII la 700 - PIII la 1200mhz - P4 la 1700 - P4 la 3200+ pe care-l am si acum (datorita lu fratemiu care a plecat in Italia si mi l-am lasat la platit rate) ,dar mai mult de cateva jocuri NFS si seria Diablo nu prea s-a jucat pe el.
prin 98-99 am facut rost de un Sega Game Gear ,primul handheald,pe care l-am schimabt dupa vreo juma de an pe un Game boy Color,la ce mi-am cumparat pe langa mario,care venise cu consola si un terminator,dadusem ceva la schimb...
Gameboy-ul color s-a vandut prin 2000...facand rost de ceva mai mult ram la calculator si o placa video mai buna,un Voodoo 2.
Intre 2000-2002 nu am mai avut nimic,doar PC-ul,pe care trageam din greu la Unreal Turnamenturi,NFS-uri si Diablo la greu.
In 2002-2003 am facut o combinatie proasta cu niste telefoane care nu mi-a iesit,am dat un 6600 pe alte 3,dar nu mai raspundea omu la telefon.Si astfel am ramas cu 3 telefoane,neavand ce face cu ele am vb cu tipul de la care le luasem sa imi dea telefonul inapoi.El nu-i mai avea,dar avea in schimb un PS2 de care vroia sa scape.Fiind in perioada in care ma cam plictisisem sa tot bag banii in PC,am zis ca wtf,asta e sa-mi i-au si un PS2.Pe care-l am si astazi,este slim,si intre timp am cumparat vreo 15 jocuri,chiar daca este modat,din care God of War 1 si 2 orignal,must have,asta dupa ce vazusem jocul la Donely,cand l-am dus la preparat (thx man),si am ramas putin cu gura cascata si Prince of Persia Trilogy pe care o ador.Prin 2002 am cautam chestii depre console si asa am aflat de computergames forum,documentari pe acolo pe aria console,cate un ochi la publicitate ca niciodata nu stii ce iese in cale,si de acolo aici,pe console games,thx guis for your information and all others gratest stuff.
In 2007 mi-am luat si un PSP,la cere visam de mult timp,dar neavand sponsori,e mai greu,dar in final tot mi l-am cumparat,pe care l-am tinut vreo 3 luni,l-am schimbat pe un Slim,chiar atunci cand aparuse,modat tot tacamu singurel,cumparat intre timp 30 UMD-uri (la mai multe) si sunt foarte bucuros de ce am achizitionat pana acum.
Am avut si PSP 3004 dar le-am vandut,needed cash,dar imi pare rau ca nu am ramas macar cu unul,dar la anu sigur vine altul.
Tot la anul cand va aparea God of War 3,trebuie sa trec la next gen,respectiv PS3,sunt fan Sony.
Poate o voi achizitiona chiar mai repede,ca sa ma obisnuiesc cu controlleru,dar tre sa fiu cuminte.
Momentan detin un PC,un PS2 15 jocuri originale, 2xPSP 2004 (black si silver) cu 30 UMD-uri.

le multumesc celor care au citit si la mine,cum si eu am citit la altii si mi-am amintit de vremurile de aur.si...la mai multe.
noi sa fim sanatosi...