Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
Și niciodată n-o să fie PAL?

Ia să �ncerc cu mic artificiu... - ah! ar merge așa dar �mi trebuie GOLD suplimentar. Ideea e să luați aplicația cu un GT (US) GOLD și apoi va putea fi folosită și de către celelalte GT-uri. Eu așa fac de c�nd mă știu cu XBLA games și merge (sunt transmisibile - dacă GT-urile sunt pe același Hdd/aceeași consolă).
...am primit răspuns de la un prieten (PAL) ce are Destination: Arcade:
Hello Ronan, Destination Arcade was available only during 'Summer of Arcade', I dowloaded it with my US account and after that was possible to use it with my French account :-) But I think no more available now (I didn't try)


Se pare că și el a �ncercat artificiul - ah! de eram mai pe fază și eu ...damn!

Degeaba, chestia asta cu limitarea pe regiuni e o chestie neprofesională...și p�nă la urmă o insultă pentru gameri. Da, eu mă simt insultat atunci c�nd se lansează ceva și eu nu pot avea acces la el (legal). Dacă-l iau piratat nu-i bine, dacă-l iau pentru jtag nu-i bine, dacă fac alt artificiu, iara nu-i bine...no să mi-l ducă la plimbare (mai pe rom�nește) - amatori.

M-am cam plictisit să tot fac artificii doar ca să fiu �n r�nd cu americanii și japonezii. Politici t�mpite...