Salut Dragos10. First of all, Yamaha e o alegere foarte buna la receivere, insa parca as fi mers ceva mai sus de la Yamaha (chiar daca nu folosesti 7.1 - din pacate, si pretul e pe masura) . Oricum, avand in vedere ca stai la bloc, toate configuratiile alese de tine vor fi folosite la un maxim de 30% or so. Dar, sper ca de fapt vrei calitate, nu boxe sa spargi peretii.

Mie cel mai mult pe Yamaha/NAD mi-au placut la nebunie PSB-urile... Eu am seria Image (like this: http://www.monky.ro/wp-content/galle...s_MonkY.ro.jpg) insa nu ma indoiesc ca New Image (like this: REAL ACUSTIC - Boxe, incinte, acustice, hifi, hi-fi, stereo, surround, boxa, incinta, podea, coloana, raft, blu, ray, hd, high, end, hd, av, hdmi, full, fullhd, surround, home, theatre, receivere, 1080P) sunt mai prejos. Iei astea pt. standfloors, cauti pe undeva surroundurile (care sunt ceva deosebit de la PSB - like this: PSB Speakers - Image S5 Surround), un centru (PSB Speakers - Image C5 Centre) si gata. Parerea mea e ca la bloc nu are ce cauta subwoofer-ul. Mai ales cu astfel de incinte care se duc suficient de jos (hell yeah, gasesti subwoofere care coboara mai putin decat T5-T6-urile).

Orice ai alege insa... nu te da batut pana nu faci auditie calumea la ele. Nu le cumpara dupa reviews, pret, sau diverse opinii. Mergi si asculta-le tu. Si ia-ti ce-ti place, in functie de ce gen de muzica asculti and so on.

---------- Post added 05-09-2010 at 04:53 PM ----------

Uite ce iti recomanda un amic pasionat de fidelitate si alte nebunii de genul asta (care sa se incadreze un pic in bugetul tau): KEF - C3 5.0 - Set Boxe HomeCinema 5.0. La fel, revin cu ideea de a merge sa faci o auditie la ele