Eu am inceput prin 96 cand am primit de craciun prima mea consola (un terminator) , mam jucat mult pe el , jucam eu cau maicamia mario , tanks , galaxian si multe altele , in 98 am primit un PC , pe care am jucat Tarzan , Streets Of Rage , Roadrash.In 2000 am primit un PC nou cu HDD 40GB 1,5Ghz si 192 MB ram, pe care m-am jukat pana in 2002(cand s-a stricat).In 2003 mi-am luat un laptop IBM , era unul dintre primele aparute , a mers pana in 2004 cand am varsat suc pe el.Neavand bani la momentul acela am ramas un an fara PC.In vara am mers in germania si am cumparat un PS2 slim , impreuna cu jocul Gran Turismo 4.Timp de 2 ani am ramas fara laptop dar am reusit sa imi imbogatesc colectia de jocuri originale.Pana in 2006 adunasem 30 jocuri pe PS2 , in anul acela mi-am luat un leptop Toshiba , pe care nu mergeau jocuri recente , dar am reusit sa recuperez anii fara PC.In ianuarie 2008 adunasem destui bani pentru un leptop Sony Vaio , miam luat leptopul , dar am ramas fara bani si nu am putut sa imi cumpar o consola.In lunile urmatoare am cumparat multe jocuri originale pe PC : Crysis , Asasins Creed , World Of Warcraft ,Call Of Duty,GOW
In mai , de ziua mea am vrut sami cumpar un Xbox , dar nu avea rost pentru ca aveam un televizor mic si vechi cu diagonala de 50 cm , deci miam luat un TV HD de 107 cm.In decembrie aveam destui bani pentru un Xbox elite , dar mi-am luat unul arcade , impreuna cu 2 jocuri ,GTA 4 si Ninja Gaiden 2