Single post: Ultimul serial vizionat!

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Ultimul serial vizionat!

    Chit ca postam din an in Paste pe topic si chiar si atunci postam cateva cuvinte, haideti totusi sa avem un topic separat pentru serialele ce ne ocupa timpul.

    Eu am terminat de vazut FlashForward, recent. Desi m-a plictisit la inceput, trebuie sa recunosc ca mi-a placut foarte mult finalul. Tema a fost draguta, un clasic "destin vs. liber arbitru", imbracat in haine noi: o scurta viziune a viitorului.

    Personajul principal, Mark Benford, este genial. Lupta sa epica impotriva destinului este descrisa pe parcursul serialului, alaturi de alte povesti aproape la fel de captivante. Un alt personaj ce mi-a placut a fost Dr. Bryce Varley. Momentul FlashForward-ului l-a prins pe un pod, cand incerca sa se sinucida datorita cancerului in stare terminala. In viziunea sa traia, era fericit si isi cunoscuse sufletul pereche. Aceasta viziune i-a redat optimismul si chiar viata, evolutia sa fiind remarcabila.

    Sunt si cateva personaje cu un rol destul de inchis, greu de explicat, care mi-au lasat impresia ca sunt acolo doar ca sa starneasca anumite reactii in personajele principale (sotia lui Benford, de exemplu).

    Per total, serialul primeste de la mine un 9/10. Merita un al doilea sezon!

    + personaje multe, cu povesti variate si interese la fel de colorate.
    + actiunea nu ramane in acelasi loc prea mult, se intinde pe continente.
    + personajul principal este politistul clasic american, badass, inteligent, in lupta cu viciile sale...
    + Dominic Monaghan. Genial rol!
    + finalul.

    - tendinta lor de a trage mai mult de poveste, motiv pentru care primele episoade sunt destul de lalaite. Cum a scazut audienta, cum au scazut numarul episoadelor si au devenit mai interesante...

    "FlashForward" (2009)@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTY1MDg1MjUxMl5BMl5BanBnXkFtZTcwNDc2NTk4Mg@@._ V1._SX100_SY133_.jpg@@AMEPARAM@@BMTY1MDg1MjUxMl5BM l5BanBnXkFtZTcwNDc2NTk4Mg@@@@AMEPARAM@@SX100@@AMEP ARAM@@SY133
    Attached Images Attached Images flash_forward_cast-thumb-550x351-19390.jpg flash-forward.jpg flashforward_1.jpg flashforward_y1_gal_001.jpg