Si eu astept acel controller de la razer , iar de cel MS multi care se plang de d-pad cred ca nici nu detin unul , adica pe bune eu am xbox de 1 an si nu am absolut nici o problema cu controllerul actual , sa zicem ca uneori d-padul apesi intr-o parte si el se duce in diagonala asta e problema ca au vrut sa il faca si 8-ways , daca era doar pe 4 nu avea problema asta , eu unul am folosit acel dpad doar pentru a schimba armele si nimic mai mult , sa zicem ca s-a intamplat ca uneori sa nu o schimbe pe cea buna de exemplu in batman unde se folosesc toate 8 directiile , dar mai apasam odata si gata , nu e foarte deranjant , este inprecis uneori dar multi exagereaza pe aici , poate intr-un joc fighting e mai enervant dar eu nu am jucat pana acum , iar de cei care spuneau ca stick-urile de xbox merg greu fata de cel DS3 ori au probleme cu gamepadul lor ori fac pe fanboy , deoarece la stickuri pot sa spun ca sunt aproape identice in control la ambele controllere doar ca in ds3 sunt pozitionate mai nasol , si mai zicea cineva ca intr-un joc racing e mai prost controllerul de xbox , eu pot sa spun ca e exact invers , un racing il joc mult mai bine pe un controller xbox decat pe ps3.