Ok, deci tinand cont de faptul ca intentionez sa imi renovez in curand camera si undeva la anu pe vremea asta sa ma mut in casa noua cu prietena, am decis sa renunt la Desktop in favoarea unui Laptop din considerente de mobilitate si spatiu

Asa ca am decis sa iau asta -> ASUS Laptop G51JX-SX260D (Core i5) Laptop-uri /in cel mult 2 saptamani ar trebui sa fie pe birou/ si un Win 7 Home de pe Amazon care a plecat azi spre mine. Mie mi s-a parut cea mai buna combinatie pentru un buget de ~50 de milioane. Jocurile care ma intereseaza sunt seria Mass Effect, Starcraft 2, poate si un Civilization 5 si in mod cert Diablo 3 cand apare, stuff like that /fara shootere sau jocuri cu masini si sport - astea le prefer pe PS3 /.

Acum ceea ce m-ar interesa este daca ma sfatuiti sa bag varianta de 64 de biti sau sa raman la cea de 32 de la Win 7 /am luat varianta Retail, deci o sa le am pe ambele/. Pe Desktop am preferat intotdeauna 32, chiar daca in ultima perioada mi-am limitat de buna voie RAM-ul. Daca intr-adevar sistem pe 64 de biti e cea mai buna alegere, atunci va rog sa-mi dati ceva tips legate de acesta /gen browser recomandat, programe pentru filme, muzica etc./. De asemenea, ce inseamna chestia asta pentru jocuri si antivirus?

Sorry pentru nedumeririle de n00by, dar de vreo 2 ani de cand m-am bagat in treaba asta cu consolele am lasat-o mai moale cu PC-ul in general, iar la capitolul laptopuri si sisteme pe 64 de biti sunt chiar novice. Probabil ca o sa mai am si alte intrebari, dar cam asta m-ar interesa pentru moment

PS: Daca mai aveti si alte recomandari de laptop, nu ezitati, dar keep in mind ca vreau ceva minim i5 si nvidia 330 si fara sistem de operare. Multam in avans pentru replyuri