Chifteluta: din fericire eu am argumente viabile. Cred ca le-am expus si de-a lungul acestui thread (sau de-a latul). Cat despre nicotina, atata timp cat este in cantitate mai mica decat intr-o tigare normala, este mai mult decat inofensiva. Ba din contra, citeste beneficiile aduse de nicotina (diverse tratamente - use google) si vei vedea ca nu e dracul atat de rau. In acelasi timp, citeste lista mortii (alias lista cu gudroane), afla cata cenusa, plumb si alte elemente "naturale" iti raman pe plamani dintr-o tigara... si s-ar putea sa nu mai ai aceeasi opinie. Ce am facut eu cu exagerarea de nicotina a fost nesabuinta (recunosc ca am si avut mult de lucru si am ignorat orice fel de calcul... acelasi lucru il pateam cand fumam extraordinar de mult Marlboro rosu).

As fi vrut sa dau un raspuns mai elevat, insa dupa ce vad ca e considerat cretinitate faptul ca pot sa fumez linistit alaturi de oameni care nu suporta fumul de tigara, sau care au copiii... sau de ce sa nu recunosc, pot sa fumez linistit alaturi de Cris stiind ca ea nu mai fumeaza pasiv... well, atunci nu mai am ce sa comentez. Si de fapt, nici nu cred ca mai sunt necesare explicatiile mele. Exista destule informatii pe net, eu v-am expus parerea mea si cum a decurs toata situatia. Am incercat de 3-4 ori pana acum sa fumez tigari normale si mi se par criminale, oribile, fara cuvinte... Iar plamanii mei in fiecare dimineata mai imi zic un "saru'mana"... asta avand in vedere ca pana acum ma intrebam daca mai ma scol a doua zi dimineata. In fine, fiecare dupa cum poate, cum doreste, dupa ce intelege si dupa ce vointa are. Eu unul nu vreau sa ma las de fumat si ma bucur ca am gasit o alternativa. Cheers.