Cel mai bun sfat. Sa mancam sanatos. Ascultati-l pe MonkY ca bine zice. Eu am descoperit luni un nou fast-food langa mine si tot atunci mi-am luat primul hamburger de acolo. N-a fost ca la Mac, dar a fost bun. Marti am sa incerc si o saorma la chifla din aceeasi locatie. Nimic spectaculos. Miercuri, zi fatidica, am zis sa-mi iau si o saorma la lipie si pana acolo mi-a fost.

Ieri dimineata m-am trezit cu frisoane si ameteala, cu putina greata si putin deranjat la stomac, dar totusi am zis ca-mi trece de la sine si am plecat la serviciu. Am ajuns mai mult mort decat viu acasa dupa-amiaza si, dupa ce am avut o criza de frisoane de zici ca eram posedat, mi-am luat temperatura -> 40 de grade. M-am bagat rapid pe algocalmin si antibiotice, iar acum pot sa zic ca mi-am mai revenit cat de cat, cu toate ca sunt deosebit de slabit si am un gust neplacut in gura.

Concluzia, putina raceala /dar nimic ce nu putea fi rezolvat fara mari batai de cap cu niste nurofen/, cuplata cu o saorma infecta care iti peste cap tot sistemul digestiv = combinatia fatala. Deci, pe langa faptul ca contribuie din plin la consolidarea stratului adipos, acest junk food vine insoit si de riscul de a-ti afecta serios starea de santate si de a-ti ruina weekendul.