Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
Si pe aici s-a intamplat ceva: h0stile nu prea se mai baga in seama, Bobby a cam disparut, MonkY nu ne mai viziteaza, pe rodarkone nu l-am mai zarit demult, etc...!.
Chifteluta, stii ca imi place sa ma bag in seama, nu? (uneori cu consecinte mai putin placute, insa deh, nu pot rezista tentatiei, iar concluziile le accept ca pe un efect natural al liberului arbitru, al meu si al altora. imi place sa nasc si sa alimentez subiecte de discutie asta pentru ca probabil imi place sa fiu privit ca un personaj controversat de la care nu stii niciodata la ce sa te astepti. pina la urma, cred ca aici e tot fun-ul pentru ca din momentul in care intru si eu in hora, ceva neasteptat cu siguranta se va intimpla). so, au fost si sarbatorile, am avut si mult de munca, m-am odihnit si am deschis consolele mai rar decit in alta perioada a anului. incet, incet imi revin si eu. prefer sa oscilez intre a ma implica mai mult sau mai putin (dupa cit pot si am timp sa fac), decit sa renunt de tot. sper totusi ca in 2009 sa ma implic mai mult, daca nu cantitativ, macar calitativ. din punctul asta de vedere mi-ar placea sa reintru in hora CG, insa asta nu depinde de mine. oricum, eu nu consider ca am plecat sau ca m-am indepartat vreodata de CG, ci din contra consider ca am fost alaturi asa cum am putut (direct sau indirect asa cum a confirmat si MonkY mai sus, cu bune si cu rele ca doar deh pina si la biserica tot asa se spune).

MonkY, multumesc mult pentru aprecieri. Stiu ca nu am mai aparut la ultimele intruniri, insa promit sa vin pe viitor.

cit priveste migrarea de pe ComputerGames, eu sincer cred ca era urmatorul pas de facut (din multe motive, unele mentionate de MonkY intr-un post anterior) insa in loc sa luam noi friiele, destinul a ales pentru noi, iar migrarea a inceput si s-a petrecut in conditiile pe care le stiti cu totii. daca ComputerGames aparent a cistigat "batalia", eu consider ca MonkY/ConsoleGames a cistigat "razboiul". MonkY probabil este prea modest ca sa se laude cu asta, insa eu consider ca cineva tot trebuie sa o faca asa ca il laud eu aici.