Quote Originally Posted by erik95 View Post
Da, dar la ei alimentele de baza si transporturile sunt ceva mai scumpe. Nu mult, dar exista aceasta diferenta.
Cred ca glumesti. Sau vorbesti fara sa ai cea mai mica idee. Am fost in Germania in mai multe supermarket-uri. Preturile sunt mai mici. O ciocolatata mare (de 300 grame) de calitate pe care la noi n-o gasesti sub 150 lei la ei se gaseste la 2.50 euro. Sa zic si de calitate ? Desi e teretic exact acelasi produs la ei e MULT mai bun. Consistenta, gustul, tot.

Cel mai bun prieten al meu a stat in Belgia 9 luni de zile. Cand a revenit inapoi a ramas socat de preturile de aici - mult mai mari. Acum e in Franta, din pacate n-am apucat sa vorbim inca...

Un amic a stat foarte mult in Italia. Mi-a zis ca absolut toate produsele de baza din magazinele mari erau MULT mai ieftine ca aici.

Asa ca nu stiu de unde ai scos chestia cu alimentele mai scumpe.

Back ontopic - preturile la jocuri/hardware/console sunt mai mari la noi. Dovada ? Multa lume aduce din UK/State/etc console, jocuri, hardware, etc, isi pune un adaus si le vinde la un pret MAI MIC decat in Romania. Mai e ceva de zis ?