Ok..am luat cea mai mare tzeapa din ultimele nu stiu cate luni de zile. Tocmai mi-a ajuns God of War Ghost of Sparta de pe site-ul lui RobertDinu (jocul era sigilat deci sigur nu are nici o problema). Fericit il desfac, bag UMD-ul in PSP si astept sa se incarce, cand deodata BOOM! :
The game could not be started. (80020148)
.

What the hell is happening. Imi da eroarea asta la un joc original? Damn... cum se poate rezolva situatia? Daca demodarea e solutia(v-ati prins ca aveam consola modata), atunci o sa o fac fara sa stau pe ganduri. Da intrebarea e: cum? cum se face o demodare?

La system software scrie: 5.50 GEN-D3. Am incercat ieri sa formatez cardu de memorie ca sa incerc sa o demodez da dupaia mi-am dat seama ca psp-ul a fost modat pe soft...nu pe card.

Deci ce e de facut? Oricum m-am saturat sa am consola modata si sa nu pot sa ma joc cu ea pe net (imi da o eroare care suna cam asa :
A connection error has occured. (20000006)
.

Banuiesc ca e tot de la faptul ca PSP-ul e modat. Oricum am consola modata si nu m-am mai jucat pe ea de 1 an...in schimb de cand am cumparat 2 jocuri originale pt ea, ma joc aproape zilnic. Asa ca vreau sa imi demodez consola, sa "imi spal pacatele lol", sa imi iau niste jocuri originale si sa ma joc pe PSN (oricum am vazut Monster Hunter Freedom nou la vreo 10 lire si ma tenteaza sa il incerc si sa il joc pe net ).

Asa ca astept raspunsurile voastre care sa ma ilumineze si pe mine. Multumesc anticipat!