Oameni buni mai da-ti detalii despre lichide..aroma,TH...sa stim ce mai cumparam..Multumesc..iar..pt cine crede ca nu se poate lasa de tigari..cumparati 'Ca solutie manuala (cu buton), fara limita (fara taiere la 5 secunde or so), volum maxim de vapori si cel mai mare TH (throat hit) aleg cu usurinta: atomizator Joye 510 LR (low resistance) + baterie Joye eGo (650mAh)■ Nota vapori: 10/10 (nu isi poate dori nimeni mai multi vapori, ar fi ceva exagerat)
■ Nota TH: 9/10 (ar fi primit 10/10 insa nu ma pot opri sa sper la ceva mai bun)
■ Nota gust/aroma: 8/10 (la gust poate si datorita puterii prea mari mai e de lucru)
■ Nota baterie: 8/10 (sunt convins ca noul eGo XL de 900mAh va fi mai ok. nu mai vorbesc de mod-uri de 6V si 2440mAh)
■ Nota cartus: 7/10 (din pacate, pierde puncte pentru ca este departe de cantitatea unui mega XL 510 sau DSE801)
■ Nota ergonomie: 9/10 (ar fi primit nota 10 din pacate nefiind automata, pierde un punct. in rest este perfecta de tinut in mana)
■ Nota calitate constructie: 9/10 (inca incerc sa inteleg micile scurgeri din interiorul conului de eGo. in rest, striga a produs "high quality")'-sunt spusele unui user de aici dupa care m-am ghidat si eu cand am ales ET..si ii dau 100% dreptate.

Nici eu nu am crezut..Fumator inrait de 15 ani de zile..dar acum..nu imi vine sa cred..mai pun o tigara in gura la 2-3 sapt..de curiozitate..trag cateva fumuri si ma minunez incontinuu cat de rea e gustul Th-ul si totul..apoi ma bucur pt alegerea facuta cu ET-ul..E MULT mai buna din toate pct de vedere decat o tigara!

---------- Post added 01-12-2010 at 09:56 PM ----------

PS: fara cartus..cu picurator!