UPDATE 2020: Threadul devine Club pentru seria Galaxy Tab.

Well, am fost deja de 2 ori la emag incercand sa ma joc cu tableta (in speranta ca ma va convinge ca merita mai mult decat un iPad)... din pacate de fiecare data nu aveam retea. iPad-ul de alaturi in schimb incarca consolegames.ro instant...

Am deschis threadul in speranta ca voi da de cativa posesori de Tab care sa ne impartaseasca din propria experienta (si nu din biased reviews sau din "auzite").

Multi probabil se intreaba de ce ma uit la un device expensive cand am si iPhone 4, si iPod Touch (si in curand sper si la un MacBook Air sau poate ceva cu un i5...)... fiind toate compatibile si ok intre ele. Well, stii voi cum e... si curiozitatea, si dorinta de "altceva". Nu sunt genul "fanboy" care sa nu accept si altceva... si n-ar si stricat un Android in casa

Pe de alta parte, m-au ingrozit problemele de care am tot citit... in special incompatibilitatea aplicatiilor pe Tab. In general incompatibilitate datorita rezolutiei... unde iPad stie sa le faca zoom 2x, Tab afiseaza in rezolutia nativa... avand pur si simplu in fata un "timbru" pe o diagonala de 7".

So, astept cu interes parerile voastre... sau macar ce impresie v-a facut cand v-ati jucat cu el... cum se comporta cu flashul (de exp. sunt sanse sa functioneze jocurile de pe facebook ? )

Thx in advance !

P.S. Pe de alta parte... cum e bugetul greu, ma bate tare rau sa astept iPad 2 (care sunt sanse sa apara prin Martie - Aprilie 2011). Voi ce ziceti ?