Am facut o deosebire intre Kinect VS Move:

> In ceea ce priveste jocurile: pentru move au aparut deja o serie destul de larga, iar jocurile bune sunt compatibile si cu Move. Pentru Kinect sunt putine jocuri, insa ma atrage fotbalul, bowling, pingpong (de asemenea acestea sunt si pe PS3 - mai putin Soccer). Dar acum sa fim seriosi doar nu imi iau o consola pentru cateva jocuri (xbox kinect), cand concurenta are o gama mult mai buna pe piata.

> Tehnologia: este mult mai buna pe Kinect, ei bine si functiile 'Voice' si 'Controll Xbox with you hand', insa iar nu l-as lua doar pentru asta. De asemenea, kinect te introduce intr-un spatiu de ne mai vazut cu o tehnologie de ultima ora, pe cand la PS3 au facut ceva 'wii' si nu au venit cu nimic nou, insa nu este o tehnologie care strica, de asemenea este foarte buna

> Pe viitor: nu cred ca vor aparea mari jocuri pentru Kinect, desi creatorii ar trebui sa ia in calcul ca odata cu aparitia unei tehnologii mai noi, ar trebui sa apara si jocuri de asa natura, dar nu cred...

> Consolele: Xbox 360 VS PS3 -> ambele au calitati si defecte, in concluzie ~ ambele sunt cam la fel.

CONCLUZIE: inca nu stiu ce sa-mi iau . Este foarte dificil de ales... Insa 80% optez PS3 datorita exclusivitatilor, dar 20% xbox datorita tehnologiei revolutionare a lui kinect.

@Tudoran - vroiam sa-mi pun mansetele pe mana deoarece, atunci cand ma bat nu stau mereu cu pumnii stransi, mai fac anumite faze din maine, astfel mi-ar scapa mansetele din mana. Nu il iau neaparat pentru hardcore, dar pe kinect am vazut ca poti lovi si cu picoarele, pe cand aici e strict doar cu pumnii, la kinect poti face si lupta corp la corp, iarasi la PS3 nu poti . Si sunt mai multe: spre exemplu datorita kinect -> poate eu vreau sa ma bat cu genunchii, la ps3 nu pot, poate vreau sa ii dau un cap in gura, la ps3 nu cred ca pot, etc. Intradevar exclusivitatile sunt mult mai bune pe PS3.

PS3 EXCLUSIVITATI FOARTE BUNE, XBOX 360 KINECT -> TEHNOLOGIE FOARTE AVANSATA. CE AI FACE TU ? CE AI LUA ? TEHNOLOGIA VS JOCURILE.