Single post: Clubul Samsung Galaxy Tab (latest: Tab S9, S9+, S9 Ultra)

  1. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Trip View Post
    Am iPhone 3GS, dar in nici un caz nu voi lua iPad... ii lipsesc mult prea multe lucruri sa-si merite banii.
    Asa este... de-aia se vinde atat de bine
    Quote Originally Posted by Trip View Post
    Honeycomb pare destul de interesant.
    Pare interesant... insa este foarte posibil sa nu mearga pe actuala generatie hardware (se aud zvonuri despre dual core required). Oricat de interesant ar fi, daca se misca asa cum se misca Galaxy Tab-ul in general... zic Pass !

    Cat despre poza de mai sus... un 9.7" este totusi un tablet... un notebook mai mic. Ai vazut pe cineva care sa-si poarte notebook-ul in pantaloni pana sa apara iPad-ul si sa fie luat la misto? Galaxy Tab din pacate nu e nici portabil ca un telefon (prefer Galaxy S sau iPhone 4) nici cu ecran mare precum un tablet (prefer iPad). Ca unii vor ceva de mijloc care costa prea mult si nu face nimic bine... asta e alegerea fiecaruia.

    A nu se intelege ca am ceva cu cei carora le place Tab-ul. Doar ca ma plictiseste faza cu "iPad sucks ca n-are camera video". No offense, dar nu fac videochat pe tablet si nici nu fotografiez cu senzori de 2 lei (asa cum gasesti pe orice telefon). Eu am avut Galaxy Tab o zi... si m-am ingrozit. A face pinch & zoom in browser... in imagini... e o gluma. Se misca exact ca si cand ar avea nevoie de procesor de 2 ori mai puternic pentru a face fata oricarei situatii. Bateria tine prea putin... mobilitatea mi se pare aiurea (orice este peste 4.2" nu are ce cauta in "buzunarul de la pantaloni"). De ecran nu mai zic, ca puteau sa puna si ei un Super Amoled, la cat costa... Dar, repet, fiecare cu alegerea sa.
    Attached Images Attached Images galaxy-tab-not-so-your-pocket-500x266.jpg