Quote Originally Posted by misutyt View Post
am si eu un ps3 slim si vreau sa instalez linux se poate?mersi
nu se mai poate de ceva timp.....

Quote Originally Posted by Merdiso View Post
Pt ca asa cum a zis paul diferenta de calitate intre LED si LCD e mica la momentul actual, iar pretul e mult mai bun pentru LCD.
Eu am P2370HD (23", TV-ul din bucatarie) si P2270HD (21.5"-ul pe care tin PC-ul si PS3-ul) si pot sa spun ca sunt foarte multumit de calitatea imaginii, unghiul de vizualizare iarasi este extraordinar. Singura chestie ar fi ca daca nu stau la macar 2m de monitor jocurile PS3 se vad cam jaggy in comparatie cu cele de PC, dar e oarecum normal tinand cont ca pe PC orice joc sta in 1920&1080, iar la PS3 trebuie sa ma multumesc cu 720p. Totusi, problema asta nu o vei intalni si pe varianta 27", probabil, sau o vei intalni doar daca pe orice Display pui jocurile se vad asa. Ideea e ca eu nu am mai fost la altcineva cu PS3 + TV sa vad daca jocurile arata mai bine ca pe monitorul meu, doar footage de pe net ...
jocurile se vad la fel de jaggy pe orice monitor/tv fullHD daca stai la mai putin de 2m ...eu am Samsung de 27inch in camera mea si se vede "infect" comparativ cu imaginea din living(unde am Samsung de 81 HD ready)...e de vina rez 720p la care ruleaza majoritatea jocuriilor....
comparativ ,am pus Avatar Extended Coll Ed(Blu-ray)-1080p pe Samsung-ul FullHD si imaginea este extraordinara