Quote Originally Posted by verde View Post
Salut! M-am gandit sa fac acest thread ca sa stim cum sa ne descurcam cand facem schimb.
Eu personal sunt intr-o dilema in momentul de fata ,fiind intr-un impas ,vreau sa fac un schimb cu un baiat din bucuresti (eu fiind din targu mures) si nu stiu cum e cel mai sigur si rapid.
Am tot auzit ca este o metoda prin care atunci cand primesti un colet sa il pui ramburs pe celalat dar la fan courier nu au aceasta optiune ,si nici cea sa te uiti in colet inainte sa il platesti.
Astept pareri

daca expeditorul trimite coletul prin curier cu mentiunea ca destinatarul poate verifica coletul nu este nici o problema , curierul te lasa sa-l verifici dupa care il platesti. daca ceva nu este in regula nu-l primesti.
eu personal am colaborat cu majoritatea firmelor de curierat si iti recomand urgent curier care din punctul meu de vedere sunt cei mai seriosi cand vine vorba de adus banii la timp.
procedura prin firma de curierat este f simpla. alegi firma de curierat x, faci comanda, curierul vine si ridica coletul , coletul ajunge la destinatar , destinatarul plateste , firma de curierat (intre 2-4 zile) iti aduce banii la usa

cele bune...

---------- Post added 13-01-2011 at 02:13 PM ----------

Quote Originally Posted by CaVoU View Post
sau te duci cu trenul si va intalniti la jumatatea drumului
avem si un comediant printre noi , ce tare