Quote Originally Posted by chynagods View Post
Au introdus si la zavvi.com optiunea de a platii cu paypal

ineedmoney93

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account at that time will be used before any other payment source.

AlanPoe

Stai linistit,in perioada sarbatorilor toti ne-am luat-o in freza cu comenzile.Am dat o comanda la zavvi pe 10.12.2010 si am ridicat produsul de la posta pe 10.01.2011.
De curiozitate,am investigat,ca sa aflu ca produsul ajunsese la oficiul postal din orasul meu pe data de 28.12.2010.
Concluzia:
Nu este vina lor ca traim in Romania
nu ca as fi un mare fan al tarii in care traim, dar nu inteleg atitudini ca a ta. practic acel colet a facut 18 zile pana in romania si a mai stat vreo zece din cate zici tu pe aici. nu mi se pare normal sa ii injuri doar pe astia de aici si sa consideri ca din cauza lor ti-a intarziat tie pachetul.
in alta ordine de idei eu folosesc in 90% din cazuri serviciul track&trace si de-a lungul anilor (primesc intre 30 si 40 de pachete din afara pe an) m-am lamurit ca nu posta romana e cea care trebuie blamata. de exemplu anul trecut din cele sa zicem trezeci de trimiteri (desi au fost mai multe) pe care le-am primit doar doua au fost cu probleme in partea romana. de fapt probleme inseamna ca una dintre trimiteri a stat mai mult de o zi in biroul de tranzit (in speta doua zile) iar o alta trimitere efectiv au ratacit-o si dupa ce am stat vreo patru zile am sunat acolo si in aceeasi zi (cu scuzele de rigoare) mi-a ajuns la oficiul meu postal.
legat de problemele pe care le au cei din afara cu serviciile postale o trimitere de la shopto din data de 15.12 a intrat in tara in data de 30.12. ei bine, in data de 31.12 mi-am ridicat pachetul de la posta.
in alta ordine de idei saptamana asta am avut cea mai rapida expeditie de la shopto, comanda data la shopto luni dupa-amiaza mi-a ajuns miercuri dimineata la posta.