Un tip ii spune amicului sau:
-Si totusi, un barbat poate fi fericit .
-Da!Cu conditia sa nu afle nevasta-sa!

-Gigele, nu mai vreau sa aud ca te bati cu fratele tau!
-Bine, mama!Inchide usa atunci...

-Salut, Strula!Te-ai insurat?Felicitari!
-Da, m-am insurat pentru ca nu-mi placea mancarea de la cantina.
-Si cum e?
-Acum imi place!

Un angajat da buzna in biroul sefului, smulge cablul telefonic din perete, ii arunca hartiile pe jos, ii toarna cafeaua in cap si da sa-l bata, in momentul cand colegii din birou striga:
-Opreste-te, Ghita, noi am glumit, nu ai castigat la loto.

Doi medici psihiatri coboara scarile.Unul se impiedica, cade si-si rupe piciorul.
Celalalt se repede la el si-l intreaba:
-Vrei sa discutam despre asta?

''In magazinul nostru, vizitati raionul <<Totul pentru forbal>>.Acolo va puteti cumpara tigari, bere si un televizor.''

-Domnule avocat, as vrea sa-mi scriu testamentul, dar, din pacate, nu stiu cum se face.M-ati putea ajuta sa-l intocmesc?
-Cum sa nu!Lasati totul in seama mea.
-Pai, m-am gandit ca dvs. ati vrea partea cea mai mare, dar as vrea ca si copii mei sa primeasca ceva din avere...

-E adevarat, taticule, ca in unele parti ale Africii barbatul nu isi cunoaste sotia decat dupa casatorie?
-La fel se intampla in toate tarile!

-Ale dumitale sunt oile, bade?
-Indubitabil.

La un proces legat de evaziunea fiscala dintr-o companie, judecatorul intreaba:
-Inculpat, recunosti ca ai incercat sa scapi de plata impozitelor si a taxelor prin metoda descrisa de mai devreme de comisarul Garzii Financiare?
-Sincer,nu.Dar si metoda descrisa de dumnealui merita atentie...

Intr=un parc, doi tipi aruncau firimituri de paine la porumbei.Unul dintre ei zice:
-Uite, porumbeii astia sunt ca politicienii.Cat timp sunt jos, iti mananca din palma, dar cand ajung sus, fac pe tine!

Ion era profesor de matematica intr-un sat.Intr-o noapte, are parte de cel mai cumplit cosmar al vietii sale.Se trezeste tot transpirat si speriat.
Ingrijorata, sotia sa, Maria, il intreaba:
-Ce ai patit, Ioane?
-Am avut un cosmar.Am visat ca cosinus de 0 este 2.

La doctor.
-Domnule doctor, nu stiu ce sa mai fac.Imi pierd parul.Ce sa fac sa-l pastrez?
-Puneti-l intr-o cutiuta!

Profesorul de anatomie catre elevi:
-Cum se numesc ultimii dinti care ne apar in gura?
-Proteza, domnule profesor.

Un oltean si un ardelean erau intr-un tren.
Olteanul: -M-o facut muica oltean, maaai!
Ardeleanul: -No, acum iart-o!

Un barbat merge la psihiatru:
-Doctore, sotia mea e infidela.In fiecare seara, merge la barul pescarilor si agata barbati.Chiar mai rau, se culca cu oricine ii iese in cale!Innebunesc!Ce crezi ca ar trebuie sa fac?
Doctorul raspunde:
-Relaxeaza-te, respira adanc si incearca sa te calmezi.Acum, spune-mi, te rog, unde mai precis e barul acesta?

In China, nu exista notiunea ''si-a inselat''(nevasta), in schimb exista ''si-a confundat''...

-Chelner, de o ora inghit rabdari prajite!
-Inca putina rabdare...
-A, nu m-am saturat!
-Atunci sa va fie de bine!

La cinema, un caine urmareste filmul langa stapanul sau.Cand eroina scapa cu viata si se prabuseste in bratele iubitului, cainele incepe sa planga.Un spectator, uimit ii spune stapanului:
-Fantastic!Un caine care sa planga la un film?!
-Adevarat.Cu atat mai fantastic cu cat nu i-a placut deloc cartea.

-Gigele, pentru ce este cunoscut Columb?
-Pentru ca s-a dus in America fara viza...