Recomandare:
Folositi cu incredere (cine gaseste) SI atomizoare LR (low-resistance) pentru modele "801" cu mustiuc de picurare !
Pot egala/inlocui cu succes atomizoarele eGo, cantitatea de vapori este enorma, gustul fiind totusi o idee inferior in "rotunzimea" gustului.
Un gust oarecum metalic si iute precum la atomizoarele 510 XL (cele lungi). Cei care aburesc menta probabil nu vor observa aceasta.
Din punct de vedere estetic, folosit pe ego cu adaptor 801/mama spre 510/tata i-ar lipsi pe mijloc o mica bucata gen "con protector"...
Tot "agregatul" - atomizor 801 plus bateria ego e foarte lung si "ugly" dar aburul conteaza.
Intr-o husa eGo sta bine ascuns si (cred ca) ar suporta mai multe picaturi pe filament sa nu-i fie "distorsionat gustul e-lichidului...

Am si un atomizor/vaporizator eGo conic, merge super chiar daca la inceput iesea prea putin abur si se auzea un mic pocnet.
Reamintesc ca pe ambele am mustiuc de picurare directa pe filament si m-am decis sa mai cumpar o baterie eGo caci nu ma pot hotari din ce atomizor sa aburesc in urmatorul sfert de ora... 801 LR sau din cel dedicat eGo... YUMMY !!!

Folositi mustiuce de picurare directa pe filament !
Parerea mea este ca "vata" initiala din cartuse e buna doar cind sint noi, nu merita spalate dupa evaporarea completa ca se infunda mai rau.
Si cumparati-va mustiuce de picurare !!!