Salutare. Sunt un un "aburitor" nou si mi-am achizitionat o tigara EGO, ca cea de aici (Tigara electronica Pen Style). Puteti sa-mi spuneti daca pot folosi rezervorul de lichid la modelul meu, sau trebuie sa-mi iau si atomizorul tank(daca e compatibil cu tigara mea)? In alta ordine de idei, dupa 7 zile de aburit am incercat sa trag cateva fumuri dintr-o tigara normala si pur si simplu nu mi-a mai placut. Nu am simtit aroma. Decat gust amar in gura si pe gat. Sunt extrem de fericit ca de cand "aburesc", nu mai vreau in niciun fel sa mai pun tigara-n gura. Pentru mine, e o mare realizare. Eram fumator de 1 pachet-jumate/zi.

---------- Post added 12-02-2011 at 11:35 PM ----------

Sau poate imi spuneti si mie care mustiuc se potriveste la modelul EGO(nu e 510, e doar EGO). Atomizorul e cilindric, dar mai are si conul ala care vine peste el. Am gasit pe diverse site-uri mustiuce care, unele cica sunt pentru atomizoare conice, altele sunt pentru atomizoare cilindrice. Al meu, de care e? Se numeste cilindric sau se ia in considerare si conul care-l imbraca(si atunci, se considera ca e conic?)?