Quote Originally Posted by ShadE View Post
Whoswho69, s-a mai discutat și are dreptate RaverX. Dacă sunt trimise ca scrisoare simplă (not signed, ce nu necesită semnătură de primire) ești la m�na poștașului. Adică ți-l poate �ndesa �n cutia poștală, ți-l poate lăsa pe cutia poștală sau poate urca să sune/ți-l �nm�neze la ușă. Orice alte situații sunt parte a �nțelegerii opționale dintre tine și el, nu o obligație a lui.
Bre, voi vorbiti serios? Adica omu ala e atat de tampit/indiferent incat sa lase coletul postal unde apuca? Nu exclud, numai ca mi se pare durere enorma in fund din partea lui. Stiam ca daca la colete se trimite preaviz si coletul ori il inmaneaza destinatarului, ori il lasa la oficiul postal pentru a fi ridicat de destinatar mai tarziu.

Sau s-a ajuns ca in cazul spagii la medici. S-au invatat si postasii sa astepte un banutz acolo, ca doar nu vrei sa-ti piarda coletul, nu?!

Prima comanda pe care am facut-o de la shopto, am facut-o signed for (inainte sa coste 8.5 lire, eu am prins cu 4) si mi-a batut postasul la usa. Acuma tre sa-mi vina o a doua comanda si e transport normal, fara semnatura (3.5 lire). Nu o sa-mi vina preaviz in posta, cum vine la orice alt colet?

Daca de la Shopto coletul pleaca cu statutul de simpla scrisoare, atunci e clar, schimb magazinul si gata.


---------- Post added 10-03-2011 at 02:17 AM ----------

Quote Originally Posted by Drazzy View Post
Esti dăştept rau, dar nu suficient cat sa citesti un help si sa observi ca nu iti trimit electronice si carti
Inca unul la care s-au trezit hormonii.