Nu am rezolvat nimic. Am dat alaltaieri si ieri cca 50 de telefone la service. Nu mi-a raspuns nimeni. Sun azi dimineata si-mi raspunde o duduie plictisita.
eu "sarutmana, am o consola la dumneavoastra in service. as vrea sa stiu in ce stadiu este"
ea "consola? cum de n-am auzit de ea?"
eu "..."
ea "de unde ati cumparat-o?"
eu "din media galaxy"
ea "ce media galaxy, ca sunt vreo 20"
eu "grozavesti.. asta nu este numarul de service pt grozavesti?"
ea "ba da"
eu "..."
ea "aveti un cupon de service?"
eu "da, numarul X, adusa pe data de 27.01"
ea "v-am gasit. sunteti de fapt numarul X-1"
eu "pe cupon scrie X"
ea "o sa intreb in ce stadiu este si revin cu un telefon in jurul orei 4"
eu "in regula, multumesc"

Se face 4:30. Duduia noastra tot nu suna. Ar fi fost putin ciudat sa sune, tinand cont ca nu mi-a cerut nici un numar de telefon. Sun din nou la service. Dupa a 5a incercare imi raspunde.

eu "buna ziua, am o consola in sv la dvs. Am sunat ceva mai devreme, am vorbit cu o doamna, ramasese sa ma contacteze"
ea "da, cu mine ati vorbit. Consola dumneavoastra nu este inca gata. Cineva o sa verifice si o sa revin cu un telefon. Daca nu se poate face nimic, va vom da o negatie si puteti lua alta. Aveati un playstation 3, nu?"
eu "nu, un xbox 360, cumparat pe data de 27.01, cu cuponul de service numarul X"
ea "reveniti maine cu un telefon"
eu "as veni personal, dar momentan nu sunt in bucuresti. la telefon sun de 3 zile si nimic"
ea "eu sunt mereu aici, sunt singura"
eu "am sunat de 50 de ori zilele astea si nu mi-a raspuns nimeni"
ea "lasati-mi un numar de telefon si va voi contacta maine"
eu "numarul meu este X"

Din conversatia mea cu aceasta creatura (la cati draci mi-am facut astazi, n-am cum s-o numesc altfel), am dedus urmatorul lucru: ii doare fix in c*r pe cei de la media galaxy de clienti. Fatuca aia nici nu a verificat macar stadiul in care era consola, din moment ce a doua oara m-a intrebat daca am playstation. Dar cred ca pentru ea e acelasi lucru.. xbox.. playstation.. terminator.