Single post: Sa mancam... sanatos!

  1. #126 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Am vrut sa iau de pe emag, dar citind diferite forumuri am ajuns la concluzia ca fie imi iau una foarte buna, si scumpa, care o sa ma tina ani buni, fie una foarte ieftina, care sa ma tina cat timp are garantie si apoi o schimb. Disposable Asa ca am luat-o pe cea mai ieftina pe care am gasit-o, de la Real, ca oricum nu prea stiu cum merge treaba si sa nu bag prea multi bani in ea.
    Prima paine a fost un fiasco total. Nici cainii n-au vrut s-o manance, si a ajuns in cosul de gunoi. N-am avut cantar si nici ochi format, si am pus faina dupa cum m-a trecut pe mine capul, si mi-a iesit o balta in loc sa-mi iasa o bila de aluat... In orice caz, azi am mai incercat o data, tot dupa ochi, dar de data asta am stat langa ea cand o framanta si am mai tot pus faina, apa si ulei, dupa cum mi se parea mie ca mai e nevoie. Atasez cateva poze cu a doua paine, cea de azi, care este excelenta la gust, si ma duc maine sa iau un cantar electronic sa-mi fie mai usor, ca am gasit multe retete pe net si toate sunt in grame.
    Attached Images Attached Images dsc_7253.jpg dsc_7254.jpg dsc_7256.jpg