Single post: 2 Jocuri noi RPG facute in stilul Final Fantasy

  1. #5 SP
    Member Mykayel's Avatar
    In ordine stanga-dreapta:

    Jocul 1 - Cel bazat pe poveste

    Screen 1: Prima lupta din joc, care indeplineste si rolul de Combat Tutorial
    Screen 2: Cand intampini negustori in joc, ai aceasta alegere de facut. Daca il jefuiesti, negustorul nu revine, deci alege cu grija. Totusi, uneori au chestii valoroase in spatele lor, cum e cazul si in poza.

    Jocul 2: Cel Gameplay orientend. Asta e mai free-roaming, dar si mult mai greu, ai multe alegeri importante de facut si e recomandat sa salvezi des
    PS: Poti salva oriunde, oricand

    Screen 3: Acelasi engine, alt stil artistic.
    Screen 4: Asa arata un Summoning. (Observa ca apare portretul entitatii summonate in loc de cel al Spadasinului) O sa intalnesti multe personaje care pot fi recrutate ca Summon, cel din poza este chiar un mid-boss al jocului pe care il eliberezi dupa ce il invingi in lupta.


    Acel Demo despre care am zis mai dureaza putin deoarece vreu sa modific cateva scene de dialog care consider ca au iesit prea..ciudate. Sunt 2-3 replici care cand le citesc ma lasa: "Ce a fost in capul meu cand am scris asta?" Dar totusi, e posibil sa termin de modificat azi si sa il uploadez. (asa sper cel putin)
    Attached Images Attached Images screen1.png screen2.png screen3.png screen5.png