. Asta nu e nimic. Prin martie tot asa m-au lasat fara internet si ca retardati ce erau cei din fostul staff tehnic mi-au taiat si cablul, deci sa iti spun ce internet am, eu am printr-o antena nu mai stiu ce tip de conexiune foloseste dar putin imi pasa, mergea foarte bine, sarea peste 10Mb reali cateodata, nu aveam probleme nu cadea, dar cica faceau ei probe la servere si de aceea nu imi mergea netu. Deci sa revin, prin martie au venit au luat antena de pe casa, din cauza vecinului care "hosta" antena, din cauza ca facea gura ca ii mergea internetul cu 400 kbps(pe un pentium I-nici nu ma mira , dar totusi asta e alt cretin), dupa ce au luat antena, .. ce a urmat.. e grav rau, tot ma duceam eu la conect center si ma tineam de capul lor sa imi faca netul, bun au trecut o luna .. doua ... hai trei.... hai ca am ajuns spre sfarsitul lui septembrie si au venit baietii , AMIN!; mi-au facut ei netul mi-au pus cablu nou( mi-au dat exagerat de mult cablu - as putea face lejer o sala de internet cafe cu cat cablu am in camera mea - noroc ca e bagat intr-un colt- mai ascuns asa ), ok mi-au facut ei netul, mergea super cu toate ca nu e fibra optica sau mai stiu eu ce conexiune, dar totusi in octombrie aprind eu linistit pc-ul gandindu-ma sa intru pe net si sa joc fifa prin hamachi cu amicii, si cand colo observ in tray "Local area connection limited or not conectivity", innebunesc pur si simplu, noroc ca mai am un modem vodafone @ 17kbps, totusi a doua zi m-am dus la conect center pentru a nu stiu cata oara, si tot urmasera cateva serii de drumuri la conect center pana saptamana trecuta cand au venit cu o antena noua si mai imbunatatita decat cea veche cu toate ca nu avea nimic nici aia, si cica ap-ul era de vina, bun zic eu, macar rezolvati-l. L-au facut pana la urma, dar trebuia sa ma duc eu a doua zi la conect center cu MAC-ul si IP-ul sa imi reactiveze internetul, ajung iar la conect center (deja devine un hobby ) si restul ce s-a intamplat cu domnisoarele v-am zis mai sus. Nu zic ca as avea ceva cu firma lor sau cu calitatea internetului, dar de staff , de staff ce sa zici nenica ? .. acum astept ziua de luni sa vad daca reusesc ceva.