Eu tot Manado am. Se pare ca le prieste. Insa la inceput am luat vreo 15. Nu am putut sa-i numar niciodata. Ideea e ca la un moment dat am vazut ceva alb de forma unui shrimp pe substrat si m-am speriat pana am realizat ca e momentul cand isi schimba "carcasa" si devin rosii. Cam de cand i-am luat (cel putin 2 luni) cam toti au crescut maturi asa incat surpriza a fost sa vad exemplare albe mici aparand in peisaj. Fiiind un acvariu de 60L bogat plantat unde nu prea poti vedea ce se intampla in spate am dedus ca s-au imperecheat. Deci fara sa ma ocup de ei in mod special, fara sa le dau mancare special destinata, fara sa am o alta grija decat de a da dimineata si seara de mancare la guppy si de a mai schimba din apa saptamanal iata ca s-au imperecheat. Am sa stau sa citesc mai pe indelete comportamentul lor insa nu pot garanta ca de la o singura pereche sa ai curnad si pui. Poate nu se plac sau nu se inghit :-) sau poate se gandesc ca e spatiu mai mic ca sa il mai complice si cu pui... deh e criza.