Quote Originally Posted by iradum View Post
Toate informatiile de pe ORICE calculator cu o conexiune la internet nu sunt sigure.

Si sa nu uit, sunt sigur ca vor fi prinsi. In ziua de azi nu mai ai cum sa fi anonim. Va fi doar o chestiune de timp...
Cred ca esti un pic paranoic... Normal ca un user normal nu e anonim, foloseste calculatorul de acasa, fara criptari, de pe o conexiune facuta cu un contract cu numele lui. Dar te asigur ca un tip care stie ce face n-o sa fie prins niciodata. Pentru ca aia care-l vaneaza sunt si ei oameni. Uite, daca eu imi iau acum laptopul (care nu e cumparat din Romania si nu am contract pe numele meu pe el) si ma duc cu el in oras intr-un loc in care exista wifi gratuit si ma apuc sa fac "prostii"...crezi ca o sa ma prinda cineva ? Si eu sunt "average" in chestiile astea, ba chiar sub average. Unul care se ocupa va folosi si proxy-uri, criptari suplimentare, etc, etc.

In fine...sa revenim la PSN : stie cineva cand va reveni ? Deja situatia nu mai e amuzanta deloc, nu e nici trista, e pur si simplu penibila... OK, te-a atacat careva, vrei sa remediezi situatia, sa te securizezi mai bine, etc, etc. Dar cat timp iti ia sa faci asta ? Inteleg ca n-o faci peste noapte, dar in curand se fac 2 saptamani de la incident si...nimic, nici macar un anunt care sa dea o data estimativa. Grav.