Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
Fete sunt zeci, sute, mii, milioane. E greu, dupa 4 ani, e foarte greu, mai ales ca ati locuit impreuna. Banuiesc ca tot ce faceai, faceai impreuna cu ea, nu? O sa ti se para ciudat ca acum te duci la cumparaturi singur, ca te duci in baruri, restaurante doar cu prietenii, dar....o sa treaca, cu timpul, o sa o uiti, treptat. Sfatul meu, daca chiar vrei sa mai fi impreuna cu ea ( presupun ca incidentul cand nu ti-a raspuns la telefon toata seara, nu era ca nu avea semnal, asta cred ca e la mintea cocosului ) nu intreba de ea, nu te baga in seamna cu prietenii ei, nu o suna, daca te suna, fi rece, distant, indiferent. Daca ceea ce zici tu e adevarat, ca te-ai comportant ca un domn, ca atunci cand era cu tine ea statea in puf, atunci o sa-si dea seama fata ca a facut o greseala si o sa se intoarca la tine. Crede-ma, nu orice barbat este dispus sa ii suporte porcariile unei femei dupa ce acesta a facut sex cu ea. Da, poate si-a gasit pe altu' si isi face de cap fata, nu exclude posibilitatea asta. Doare, logic ca doare sa te gandesti la asa ceva, dar ce sa faci? Poti sa o obligi sa stea langa tine? NU. Solutia este sa iesi cat mai mult cu prietenii afara, sa te distrezi, incearca sa faci lucruri pe care nu le faceai inainte. Nu sta singur in casa, pentru ca imaginatia ta o sa fie libera, o sa intrii intr-o depresie, mai ales ca tu o consideri iubirea vietii tale. Vad ca ai 25 de ani, esti tanar, chiar vrei sa te asezi la casa ta la varsta asta? Unele persoane sunt norocoase si-si gasesc perechea chiar si de mici, spre exemplu am niste prieteni care sunt impreuna de la 16 ani, acum au 30~ si un copilas pe drum. Eh asta e, sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul. Bafta in continuare!

Si asta este un lucru rau? De ce crezi ca daca este diferit este intotdeauna rau?
thx man... u ****ing rock! pentru ca fata facea tot! Era buna la toate si buna in toate sensurile... si o modelasem viata cu ea in peisaj! Acum ca a plecat ii simt si am crezut ca este de one... si povestea nu se termina acolo dupa ce a facut pe magarul in ceata
a aparut apoi si am vb si ne-am imapacat, si asta a fost vineri. Sambata si Duminica am vb si ne-am stabilit sa resurcitam ceea ce intrare in hibernare in relatie. Apoi luni iar dispare si marti eu ma duc la ea si ii cer cheia de la casa si mentionez ca vreau sa vorbim serios despre ceea ce urmeaza. Si ce a urmat a fost un rahat. Tipa a doua zi ma anunta ca vine politia la mine ca ii tin lucrurile ostatic desi nu i+am zis ca nu are voie sa si le ia sau ceva sau ca nu are voie sa vina acasa! I-am spus ca vreau doar sa vorbim. Miercuri apare cu un tip care se agita si da din aripi ca un nebun si se da drept politist. Cand e luat a intrebari amandoi o iau la galop si se fac nevazuti. Miercuri ea nu mi-a cerut haine sau chestii cosmetice! Mi+a cerut actele ei. I-am dat ce am gasit si i-am scris o scrisoare in care mi-am cerut scuze si ca vreau sa ne impacam (deja credeam ca e suparata pe mine). Si de miercuri nimeni nu mai da de ea. Nici rudele nici prietenii ei nici D-zeu. Toti ne-am speriat! Caut-o in sus si-n jos. Nimic. Agita spiritele. Nimic pana vineri. Toti cu nervii la pamant, aflu de la sora ei ca a sunat de pe un numar necunoscut care apoi numarul era inchis si i-a spus astfel
"O sa termin masterul si rugati-va la D-zeu pentru mine cum ma rog eu pentru voi... Nu anuntati politia!" si inchide. Sora si cumnatul se hotarasc si vin in Cj, ieri. si un plan ca sa vedem totusi ce Domnul Mare se petrece cu ea.
Totul fain si frumos
AZI: Vine la servici si vorbeste cu astia, cand eu ma apropii sa vb cu ea se fereste ca de dracu si imi spune "Daca ti la mine pleaca din fata mea! si ca nu ma mai suporta pentru ca de nu am fost indiferent cu ce s+a petrecut saptamana asta" si oficial sunt dat la o parte de rudele ei ca cica o sperii ... Am acceptat. Acum 6 ore au venit si i-au luat lucrurile si gata... si cand am vb ieri cu colegele de servici imi spuneau ca vorbea de relatia noastra ca si cum ar fi fost raiul si ca vroia sa ma ceara in casatorie (nu e foarte ortodox dar nu ma deranja) daca nu o ceream eu intai si ca tinea enorm de mult la mine. Si acum sufar ca un catelus care si-a pierdut osul preferat.
si nu face logica... tot... ca nu le raspundea rudelor ca cica mi+ar fi luat partea si nici la colege nici la amicii nostrii comuni la nimeni. in fine... cam asta e toate povestea si azi mi-a dat papucii. Amicii nostrii spun ca nu e normal comportamentul ei si ca sa am rabdare sa vad ce se petrece... dar ma simt ca dracu si ma enerveaza starea asta

de aia am apelat la voi ca poate unii ati mai trecut prin chestii din astea si mi-ati putea da sfaturi...