Single post: Sony transforma titlurile de PSP in HD-uri pentru PS3

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Sony transforma titlurile de PSP in HD-uri pentru PS3

    Nu stiu cum sa cataloghez o astfel de stire, asa ca voi incerca sa o relatez ca atare. Luati-o si voi cu bune si cu rele. De exemplu cei care erau mandri de exclusivitatile lor pentru PSP se vor plange ca au pierdut si putinul pe care-l mai primeau de la Sony, iar cei cu PS3 vor fi fericiti ca vor putea juca in sfarsit titlurile bune de PSP refacute in HD. Personal cred ca de fapt developerii au intrat in "febra programarii pentru NGP"... si de ce sa se chinuie sa faca ceva de la zero, original... cand pot sa "remasterizeze". Si daca GPU-ul de pe NGP (SGX543MP+) va randa in 960 � 544 (adica o rezolutie foarte apropiata de majoritatea jocurilor de PS3), de ce sa nu "loveasca doi dintro lovitura"? Citatul oficial suna cam asa:
    �PSP Remaster� titles will deliver rich and immersive gaming experience on the PS3 system through stunning high-definition graphics as well as through additional new features for these titles, such as operability on the PS3 Wireless Controller (SIXAXIS and DUALSHOCK 3), new add-on content or stereoscopic 3D support*1. Users will also be able to utilize the same save data from the original PSP game for the �PSP Remaster� version and enjoy the game on the go with the PSP system and continue the game at home on a large TV screen using PS3. Ad-hoc mode gameplay will also be supported through �adhoc party for PlayStation Portable� application on the PS3 system*2.
    Si ca sa nu credeti ca e doar un vis, pot sa va spun ca deja Capcom a sarit in "barca" Remasterizarii cu al sau titlu "Monster Hunter" (care de data aceasta va avea un nume de genul "Monster Hunter Portable 3rd HD Ver' - yay!), titlu ce va fi disponibil in aceasta vara in Japonia. Zvonurile aruncate "pe piata" arunca in scena si titluri precum "Metal Gear Solid: Peace Walker" si "The 3rd Birthday", insa nu avem nimic solid in aceasta privinta. Oricum, sunt sigur ca vom afla mai multe la E3-ul de anul acesta... E3 la care am impresia ca vom avea parte de mai multe explozii decat in anii precedenti... ca doar e criza, nu? :evil:

    Attached Images Attached Images monster_hunter_hd.jpg