vorba unui user care a comentat pe youtube la stirea astea:"acum si pustii de 12 ani se vor simti ca niste profesionisti"

Quote Originally Posted by kobayashi View Post
Asta e primul pas inspre un trend destul de ingrijorator si anume sa platim ca sa jucam online shootere.Stiu ca serviciu in discutie nu e "pay to play" dar cum am zis e primul pas.Si cine altcineva putea sa-l faca decat Activision sau EA Boby "Cotet" ala zicea intr-un interviu mai demult citit pe undeva ca asta e targhetul Activision in legatura ca franciza COD si anume sa se ajunga la un sistem de abonament pt partea de online a seriei. Pe mine unul nu ma deranjeaza asa tare pe moment fiindca nu mai sunt interesat de aceasta serie de mult deja,partea proasta este ca daca se dovedeste ca sistemul functioneaza si se vinde bine(ceea ce mai mult ca sigur se va si intampla tinand cont de cati mindless drones cumpara jocurile respective indiferent de costuri),incet incet va fi adoptat si de ati publisheri
+1

in plus sa vedem unde s-a ajuns in zilele noastre..cu firme ca EA introducand DLC-uri cu 4 harti dupa modelul Activision cu MW2...
Quote Originally Posted by Nefraim View Post
Eu unul abia astept sa ceara bani pentru componenta online din Call of Duty, sunt mai mult ca sigur ca or sa ingroape definitiv seria daca or sa faca asta avand in vedere ca nu au venit cu nimic original de cativa ani.
putin probabil sa o ingroape..uite-te pe thread-ul de Modern Warfare 3 sa vezi acolo...vor cumpara Call of Duty si daca va fi de 3 ori mai scump ca celelalte shootere..vor plati si abonament daca va fi nevoie..