Eu chiar nu cred ca ai dreptate. Daca tu zici ca sunt useri care au multe posturi nemeritate, atunci sa nu se mai contorizeze posturile pe thread-urile "neserioase". Ar trebui facut ca la SPAM. Stiu ca s-a mai sugerat asta pentru aria Bazar si daca tu crezi ca asta ar influenta pozitiv calitatea userilor de pe CG, go for it. Chestia cu acele 5 caractere minim nu are importanta, eu am intrebat pentru ca am sesizat o schimbare.

Chiar nu inteleg si sunt de-a dreptul surprins de reactia fata de thread-ul cu "Hai sa numaram...". Repet, mie mi se pare o idee foarte buna. Nu il poti numi inutil din moment ce e implicat si un premiu. Daca problema sunt posturile obtinute acolo, nemeritat pentru ca nu e un thread "serios" nu mai trebuie contorizate. Imi poti sterge linistit din totalul de posturi cele obtinute de acolo sau bazar. Nu asta conteaza.

Am observat ceva din experienta proprie. La inceputurile mele pe acest forum, am fost intai interesat de aria de bazar, iar incet incet de restul. Asta m-a atras, iar acum pot spune ca intru din ce in ce mai rar acolo, venind pe CG pentru continutul "serios" cum zici tu. Nu poti spune ca aria bazar e inutila. E un lucru foarte folositor pentru consolistii cu un buget mai restrans care isi pot face o colectie de jocuri la preturi mici. Unii vin pe CG pentru bazar, altii pentru a se informa de un anumit joc, altii sa vorbeasca de SSF IV si altii pentru mai stiu eu ce. Daca tu ii crezi mai inferiori sau neseriosi pe cei de pe aria bazar gresesti.

Eu te-am intrebat despre niste schimbari pentru ca am observat niste diferente. Am inteles raspunsul tau si iti multumesc de lamurire.

LE: Pot zice merci de intelegerea moderatorilor de pe acest site. Cand am avut o discutie de genul asta cu un moderator de pe Gamespot, mi-a zis foarte simplu si scurt " No more GS for you" si dus am fost.