Să mă explic:
1. Este vorba de jucătorii care sar imediat pe orice joc apărut, �l termină sau nu, au o vastă experienţă, ştiu multe despre jocuri �n general, ai ce să discuţi cu ei, dar, niciodată nu disecă un joc, nu-şi pierd timpul cu amănunte, fac �n general rapid questurile principale, iar un joc odată terminat adună praf. După care �ncep rapid altul, trăiesc cu intensitate momentul, după care �l uită la fel de rapid cum l-a �nceput.
2. Jucatorii care �n general joacă �ntre 1-3 jocuri, se axează numai pe acestea, �şi dedică timpul liber lor, ajung la o perfecţiune visavis de gameplay, pentru ei nu există alte jocuri. Sunt maeştrii. Pot ajunge �n elita gameristică. Dar dacă-i �ntrebi de alte jocuri, nu sunt �n stare să scoată două cuvinte, sau resping cu hotăr�re alte păreri. Aceşti jucători joacă �n general un singur joc sau o singură franciză.

Deschid threadul acesta din curiozitate, pentru a afla părerea voastră. Eu personal, am votat varianta 2. Iniţial vroiam să bag �ncă o opţiune de vot „ambii sunt gameri”, dar m-am g�ndit că multe voturi se vor duce acolo, aşa că vă invit la c�teva secunde de meditaţie.