mi-am amintit alt punct: eroi fara puteri. Eu am cunostinte destul de vaste din ambele comicuri dar nu cred ca imi amintesc alt personaj fara puteri de la marvel in afara de Punisher. Ii drept ca Captain america zice ca nu are puteri ci este doar la limita extrema a corpului uman dar la cum este prezentat nu prea aduce a cineva fara super puteri. Dupa cum am zis Punisher cred ca ii singurul de la marvel care sa nu aiba superputeri si sa fie si cunoscut cat de cat, pe cand iN DC gasesti o gramada de personaje fara puteri care sunt frumos conturate.
REferitor la ce zis Tudoran , exact aceleasi faze ma enerveaza la Wolverine. Adica a inceput ca un personaj normal care a ajuns sa fie pur si simplu tampit de la atata regenerare. la cum este prezentat in comicuri daca ii dai un pumn el se regerezeaza de la lovitura pana tu reusesti sa il aplici pe al 2-lea. atunci carei farmecul sal vad ca se bate cu cineva?
Si tot referitor la Wolverrine ca si personaj ma enrveaza la culme atitudinea de bad boy si lup singuratic.DUpa cum am spus a fost oky la inceput dar acu personajul a trecut cam prin toate echipele din MU si el tot zice despre el ca este un "loner"...la un moment dat face parte din din Avengers si din X-men in acelasi timp. Daca asta nu denota lene din partea scriitorilor nu stiu ce sa mai zic
PS nu mas mira ca in viitorul apropait sa faca parte si din Fantascit Four...

---------- Post added 05-08-2011 at 07:49 PM ----------

Miam amintit si de Hawkeye dar asta nu prea merita mentionat din simplu motiv cai o copie fidela a Green arrow din Dc