Sunt nou in comunitatea CG, si as vrea sa imi cumpar un PS3 fiind un gamer inrait PC ( 5 Stars ) as vrea sa incerc si o consola ( prea multi bani de dat dinou pentru un PC facut de la 0 sa ruleze tot maxim + ca trebuie sa imi iau si un nou monitor, alti bani dati... and so on ) dar as vrea sa stiu cateceva despre ea, am cautat pe internet dar nu am gasit ceea ce eu vreau sa aflu.

Sa zic intr-un sens, as vrea ceva NOU numa ca sunt in dubii cu controlleru la FPS-uri, imi puteti spune cat de usor/greu se poate adapda?

Vreau sa precizez ca eu voi cumpara mai multe jocuri Retail decat Store, depe Store doar jocuri arcade

1. Daca am un joc retail, se poate instala pe HDD?
2. Un joc retail, se poate folosi pe enspemii de console?
3. Daca cumva PSN pica dinou, ma voi putea juca linistit pe jocurile retail sau si cele downloadate, doar ca nu online nu?
4. Daca am un joc cumparat depe PSN, stiu ca pot folosi pe numa 5 console nu? Daca dau system dezativate sau daca are jocu un gen de dezactivate, ma pot folosi de acel joc pe ce consola vreau sa migrez? Nu conteaza de limita 5? ( Parca asa era o platforma pe pc, nu mai stiu clar numele, dar dadeai la joc dezactivate si il instalai pe alt pc linistit )
5. Daca am un joc retail si iau un DLC depe PSN cum il voi putea folosi? ( la faza asta sunt intr-un paradox )
6. Jocurile retail se misca perfect ca cele downloadate?
7. Daca am 3 conturi de PSN, Romanesc, US, UK, daca cumpar un joc depe contu UK si ma loghez pe Ro, ma pot juca si sa vorbesc cu cei din Ro?

Si daca mai stiti voi ceva puteti sa imi spuneti, ca nu am detinut o consola, sau inca nu m-am jucat la nimeni pe o console fie ps3 sau xbox 360

Oricum, eu prefer PS3

Cam astea ar fii deocamdata...