User : View Profile: Xbox - Console Games Forum
Anunt : http://www.consolegames.ro/forum/f89...mpar-ps3-slim/
Calificativ : neserios

M-am gandit putin si am zis sa nu fac post-ul asta,insa acum m-am trezit cu fundu-n sus si mi-am dat seama cat am pierdut.
Problema sta in felul urmator :
I-am lasat un post pe forum in care l-am rugat sa-mi dea ID-ul de YM.Am vorbit cu el,insa in prima faza nu a vrut sa imi cumpere consola.
Alaltaieri am fost contactat de el.Mi-a spus ca vrea consola si sa stabilim cum facem.I-am dat adresa,directii,m-am si certat putin cu parintii ca sa reusesc sa-i conving sa-l primeasca in casa pentru testarea consolei ( sa nu existe nici o problema).
Mai tarziu,in aceasi zi primesc PM de la un alt user pe forumul vecin,care-si exrpima interesul pentru consola si imi spune ca imi plateste pe loc in avans daca ii trimit consola in provincie.Era o oferta tentanta,insa vorbisem deja cu Xbox si aveam o intelegere facuta,asa ca l-am intrebat : "Sigur iei consola" . Mi-a raspuns foarte sigur ca da.Asa ca i-am refuzat oferta celui de mai sus,care s-a dus imediat sa-si cumpere consola de la altcineva.
Peste cateva minute vad urmatorul post : http://www.consolegames.ro/forum/f89...tml#post692529
Il intreb daca una facem,una vorbim,si-mi spune ca e normal sa aspiri la oferte mai bune,insa daca persoana respectiva nu-i raspunde,intelegerea noastra ramane in picioare [urma ca in ziua urmatoare (ieri) sa vina sa-l ia].Deja imi era destul de clar ca nu o sa iasa nimic,si am avut drepate.
In dimineata urmatoare imi spune ca defapt el nu are toti banii,si trebuie sa mai astepte pana pe la 3-4 sa-i aduca mama lui.
Bineinteles ca orice persoana are treaba,asa ca pe la ora aia nu eram disponibil.
Am zis ca o lasam pe duminica,insa mai tarziu imi zice ca deja a cumparat alta consola.

Ideea este ca din cauza lui am tinut consola pe loc,si am pierdut un client serios,care mi-ar fi luat-o pe loc,fara alte complicatii.
Detest genul de oameni care stabilesc ceva si nu se tin de cuvant,asa ca Xbox o sa ramai cu o pata,pentru ca sunt sigur ca mustrarea mea e inutila.