Acesta va fi ultimul peu post pe tema asta.

Imagine ti-ai stricat-o singur in momentul in care ai decis sa nu respecti intelegerea. Ai spus-o singur: "Tot ce am facut este sa-ti dau IBAN-ul si numele meu in eventualitatea in care reusesti luni sa-mi trimiti banii si sa batem palma definitiv." Azi e duminica, inca nu e luni ca sa decizi ca nu am apucat sa iti trimit banii.

Tu defapt cum te justifici? Ca aici nu e Ebay sau Ocazii si ca tot ce se discuta pe aria de publicitate, toate intelegerile nu au nicio valoare / consecinta?
As fi inteles daca te-ai fi razgandit sau daca ar fi intervenit ceva sa impiedice tranzactia dar nu sa ma duci cu zaharelul, sa ceri un pret si dupa aia sa ceri mai mult, indiferent din ce cauza, eu am acoperit cererea ta initiala, in termenii dictati de tine!

Din acest punct (al meu) de vedere ai incalcat o intelegere si cu asta, cel putin din punctul meu de vedere, esti neserios. Pentru asta ai primit feedback negativ (care reflecta experianta mea cu tine - negativa) . Daca altii garanteaza pentru tine cat de serios esti / ai fost in trecut, nu are nicio legatura cu situatia de fata, cand ai dat dovada de neseriozitate.

O duminica placuta si linistita tuturor.