Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
parerea mea si a lui Graft sunt personale. nu a fost o contradictie in decizie pt ca nu s-a luat nicio decizie in aceasta privinta (inca)
Am inteles ideea, poate ar trebui facute niste reguli clare de acordare TR, sincer mie mi se pare exagerat sa acorzi TR negativ in cazul in care tranzactia n-a avut loc si nimeni n-a pierdut bani, dar e doar parerea mea.

Eu pot sa va zic ca odata am rezervat un produs (un TV de 2100 lei) intr-un magazin foarte mare din Romania si nu mi s-a onorat rezervarea. Poveste lunga, rezumat : seara in magazin cu putin inainte de inchidere am vazut TV-ul, n-aveam 2100 lei la mine, am rezervat (in scris, cu buletin, etc). Am sunat a doua zi dupa masa, mi s-a spus ca TV-ul e acolo, m-am dus, era dat, cica de dimineata. Daca si magazinele fac asa ceva...

De atunci eu sincer nu rezerv nimanui nimic si nici nu cer rezervare, doar spun ca sunt interesat si daca-l mai are cand fac rost de bani il iau.

In cazul asta sunt 100% de partea lui psypc2, parerea mea ca nu merita negativ pt asa ceva, in cel mai rau caz merita un neutru.

Insa revin la parerea initiala : ar trebui facute niste reguli clare de acordare a TR-ului, altfel ma pot pomeni maine ca imi da cineva negativ ca n-am vrut sa-i rezerv un produs, ca n-am vrut sa negociez sau ca nu-i place avatarul meu. Si din moment ce nu exista un regulament...stiti voi restul.