Ok this is my story.
Totul a inceput prin anul 1996. Aveam 5 ani cand am tinut in mana pentru prima data o consola..un Game&Watch ala cu lupu si ouale si Parachute le-am primit de la nashul meu.Tot prin perioada aia am primit de la o ruda din Pitesti un alt Game&watch cu Donkey Kong Jr.
La 6 ani am avut prima intalnire cu Sega Megadrive la fiul uneia din prietenele mamei mele.Jucam Sonic 3.
Tot la 6 ani am intalnit si Terminator-ul (multa lumea avea prin '97).
In '98 am plecat la mare cu parintii si ne-am cazat la un hotel unde aveau la parter Arcade. SUPER am jucat metal slug si restu'...normal ca ajutat de tata la modul Two-player.
In '99 am intalnit PS1 la un prieten..Jucam Thunder Tanks si GEKIDO( dragoste la prima vedere).Tot in '99 am fost la Sibiu la rude, si aveau un NES (m-am jucat tot timpul pe perioada cat am stat la ei) jucam Buggy O'Hare.
In 2000 am avut ocazia sa ma joc pe un SNES BattleToads si Super Mario World tot la aceleasi rude din Sibiu.
perioada 2000-2002 a fost o perioada de stagnare in randul consolelor si gamingului ,pentru mine.
In 2003 se amenajase intr-un centru comercial la noi in Valcea un magazin de Jocuri pentru console si pentru PC. Iar la intrarea in magazin montasera un Stand GameCube-Demo. Avand 2 manete montate jucam pe rand "cu invingatorul la masa" Jucam Mario Kart , SSsau nu mai stiu care) si Mario Party (mai rar).
In 2004 parinti mi-au cumparat un PC (actualul si unicul).Tot in '04 am plecat la mare si gasisem un Xbox Center am fost de 3 ori...jucam Halo in retea (eram "varza") cu ceilalti de la centru.
In 2005 auzisem de un centru de Playstation 2 la noi in Valcea, am fost cam 2 luni la rand client la centru...insa m-am lecuit.
In vara lui 2006 m-am abonat la internet....
Datorita internetului in vara lui 2007 am gasit online un tip care vindea un gameboy color iar eu imi doream de mult. zis si facut. Apoi dupa 2 zile vad anuntul lui DeathWings(God bless him) cu "vand gameboy advance+gameboy color" si mai era si orasean de-al meu. Cu chiu cu vai am strans si banii de gba iar gbc-ul a fost cumparat de un prieten.
Prin februarie 2008 ma cam saturasem de gba asa ca hotarasem sa il vand....insa o persoana mi-a propus un schimb (un psp la cutie cu toate cele doar cu ecran spart). am stat nitzel pe ganduri, insa am zis ca poate gasesc ecran sa il repar.Psp-ul mergea foarte bine ,invatasem de la un prieten sa intru in USB-mode si in muzica fara sa imi trebuiasca sa vad ceva pe ecran.
Apoi am primit cadou un joc Burnout(psp) si un gameboy color.
Deathwings mi-a oferit pentru psp,gbc si joc un psp bun.(God bless him twice)
Dupa Psp...a urmat cumpararea unu GBA SP de la un amic....si un Ps2 prin Iulie.
In noiembrie '08 am fost in cadrul unui program scolar in Olanda de unde mi-am procurat un NDS.
Iar acum in '09 un al 2-lea gba classic si un sega megadrive.
And that's all Folks!
daca as gasi iara cele 3 jocuri Game&watch as fi teribil de multumit!