Quote Originally Posted by BoTeAlEx View Post
Am un ps3 slim de 320 gb. Si se aude un zorganit de la ceva care se invarte. Se aude si cand am cd inauntru si cand nu am. Am aflat ca aceasta problema e din cauza prafului. Am avut foarte mult praf in camera unde tin ps3 (au refacut ceva si sa facut foarte mult praf negru si dess). Am dat cu aspiratorul pe la spate, unde iese aerul cald, dar tot se mai aude. Am dat la maxim aspiratorul (e bine ?) si tot se aude, nu stiu ce sa fac. El functioneaza perfect, dar ma pune pe ganduri sa nu se strice. Imi puteti da cateva sfaturi ?

P.S:mai am garantie la el
in primul rand nu mai da cu ASPIRATORUL in consola , acesta se folsoeste pe podea. ai dat si la maxim. daca vreti sa faceti ceva si nu sunteti siguri, intrebati pe forum inainte. acel zgomot e de la cooler, cand consola se incalzeste mai tare, creste si rotatia coolerului si e normal sa se auda. in al doilea rand ar fi indicat sa mai dai cu aspiratorul prin camera ca sa nu ai prea mult praf in jurul si pe consola. in al treilea rand asigurate ca este destul spatiu in spatele consolei si pe lateral.

PS: daca aveti garantie, de ce va mai faceti probleme?