Quote Originally Posted by BoTeAlEx View Post
Zgomotul ala se aude din momentul ce dau drumul la consola, dar mai are mici pauze de cateva secunde in care nu se mai aude si consola se aude ca una noua. Unde sa dau cu aspiratorul daca in camera era praf, praf....greseala mea ca nu mi-am dat seama ca praful intra in consola....... Trebuia sa iai consola de acolo. Praful a disparut acum din camera, dar a ramas in consola...
sfatul meu este sa faci cumva sa cureti consola , daca mai are garantie dute la garatie si chiar daca va fi contra cost este foarte indicat sa-i faci o curatare , eu saptamana trecuta mi-am facut consola bucati , am curatat`o de praf , am pus pasta noua , am uns ventilatorul si acum se aude ca atunci cand era noua , mai am garantie 2-3 luni dar asta nu ma impiedicat sa o desfac , eu nu as sta linistit doar ptr ca am garantie , se poate intampla sa se defecteze dupa ce iese din garantie si atunci ce ai sa faci?

p.s. toti trebuie sa intelegem ceva , o componenta electronica indiferent de natura ei , cu cat este mai rece in timpul functionarii cu atat are viata mai lunga.