Ajutor pentru modare baterie Joye eGo-T XL 1000mAh USB pass-through.
Am doua astfel de baterii prima a tinut 3 luni a doua doar 2 zile ,la un cost de aproape 100 lei cu transport e practic imposibil de sustinut.
Am cumparat o placuta cu ectronica pe care am montato in locul celei mai vechi ,a tinut 3 ore ,precizez ca folosesc atomizoare LR,si alimenare USB direct din laptop.
Simptome :toate s-au defectat prin punerea in scurt a butonului intrerupator (nu mai tai curentul spre atomizor si intr-un final ard tranzistorul de putere).
Pareri: se poate inlocui la acest model placuta electronica cu un simplu buton on -off avand in vedere ca curentul este de ordinul amperilor(renuntand la toate facilitatile :led activare ,taiere curent,blocare buton,etc)si alimentarea se face pe direct. Daca a mai facut asta cineva ce tip de intrerupator recomandati? Alt tip de modare folosit pentu a rezolva aceasta problema.
Cauze :care credeti ca este cauza acestor defecte -de ce prima oara se pune in scurt jonctiune care alimenteaza atomizorul si apoi daca se foloseste in continuare se scurtcircuiteaza finalul de putere,oare atomizoarele LR nu au o rezistenta prea mica pentru acest tip de baterie ?
Daca s-a mai discutat aceasta problema i-mi cer scuze ,un link la solutie ar fi de ajuns.Multumesc.