Quote Originally Posted by ramusg View Post
Nu va place, nu jucati.
Nu cred ca si cei de la EA au aplicat aceeasi tactica. De asta si-au si dat interesul prin toate trailerele lansate sa atraga cat mai multi oameni, cu riscul ca o parte din ei sa ramana dezamagiti dupa ce au dat banii pe joc. Diferenta dintre BC2 si B3 a stat in faptul ca BC2 a fost mult mai distractiv de la lansare, nu prostii cu Origin, cu Battlelog, cu server browsing si alte chestii care doar complica experienta. Nu stiu cum va merge voua server browsingul, dar eu in mare parte din cazuri, aleg sa ma bag intr-o partida de 20/24 si hhhopa! server plin. Macar daca permiteau liste custom de harti, sau macar posibilitatea de a iesi in meniu in loc sa stai si sa te uiti in gol patruzeci si cinci dupa fiecare partida.

Am jucat si eu un an de zile BC2 si problemele au aparut cu adevarat acolo la destul de mult timp dupa lansarea, cam inainte de Vietnam, cand or fi varsat cafeaua peste servere si se trezea lumea cu stats reset si partide intrerupte. Lansarea BC2 a mers mult mai bine decat in cazul B3, jucai si te distrai, fara complicatii.

Cel mai important aspect si modificarea cea mai mare fata de BC2 e ca au transformat jocul intr-un fel de CoD "cu niste masini pe-acolo". Daca voiam close quarters combat (indiferent de modul de joc ales in B3), ramaneam la BO sau asteptam sa cumpar MW3, nu alegeam Battlefield, joc renumit si promovat foarte mult pentru vehicle combat.