Quote Originally Posted by sufarSTARcmc View Post
Salut,
Eu m-am gandit la urmatorul sistem pentru ps3:
Sonycenter.ro - Sony Aplituner STR-DH510
Sonycenter.ro - Sony Sistem de 5 boxe SS-FCR4000
E alegerea mea si am facut-o pentru boxe, mi se par geniale, nu ma pricep prea bine dar au o plaja de frecventa de pana la 50kHz, ceea ce e o raritate + 3 cai (joase, medii si inalte) ceea ce inseamna ca basul este stereo, nu se compara cu un sistem cu 5.1. Ati vazut la vre-un concert vre-o cutie mare din care sa iasa numai joase? NU! Parerea mea este ca e cea mai profesionala alegere (daca tot iti iei amplituner). Astept si parerile voastre cat mai repede pentru ca saptamana viitoare o sa merg la magazin sa mi-l cumpar.
Receiver STR-DH510 detin eu, dar pe 7 boxe Quadral.
Sa ai grija ca se incinge foarte tare, daca asculti mai mult timp la volum 70% din puterea totala. Nu este proiectat pentru chefuri de 10 ore.
In schimb ai o multitudine de mufe, poti lega mai multe surse pe hdmi, rca sau optic.
Ai posibilitatea sa legi 2 perechi de boxe pe front, eu asa am ales.
In ceea ce priveste bassul, poti seta la maxim din reglaje, tot vei simti nevoia de un subwoofer activ, mai ales la filme.
Mai mergi pe la concerte, o sa aflii ca se folosesc si acolo woofere, nu doar boxe pe 2/3/4 cai.
Cel mai bine, inainte sa dai banii, testeaza in magazin receiverul pe boxele care le cumperi, s-ar putea sa ai surpriza sa nu iti placa cum suna.
Bafta la cumparaturi.