Quote Originally Posted by Donely View Post
Comandante poate se trezeste acest popor si vor da jos pe acesti tradatori de neam si tara. Nu meritam sa mai traim in umilinta. Si-au batut joc destul de Romania. Am ajuns un popor de trist. Tiranul asta trebuie sa dispara cu toata gasca lui de PDL-isti nenorociti, mercenari politici. Joaca alba neagra cu noi. Pentru ce au murit bunicii nostri pe front, pentru ce au luptat la Marasesti in izmene si la baioneta? Trebuie sa iasa toata tara in strada si ne trebuie un lider puternic, dur, fara frica. Sa se declanseze alegeri anticipate.
Nu cred ca te poate contrazice cineva in acest sens. Orice post contradictoriu acestui post este irelevant

Quote Originally Posted by Strike105X View Post
Scuze dar nu ma pot abtine sa nu fac un scurt comentariu avand in vedere post-urile de mai sus, sincer din discutiile purtate cu Donely cel putin mie mi-a dat impresia ca-l uraste pe Iliescu si a lui satra cam la fel de mult ca mine, problema este alta, ca actiunile si nesimtirea domnului Base au fost intotdeauna directe si batatoare la ochi, sigur cu toti admitem inclusiv Donely ca Iliescu a fost cel mai parsiv si ticalos dintre toti ce i-am avut de la Ceausescu incoace (personal cred ca mai parsiv si decat Ceausescu), deasemenea Iliescu a facut si cel mai mare rau acestei tari, dar macar avea decenta de a nu-ti arunca in nas nesimtirea si avea in public intotdeauna un comportament decent, Base in schimb, desi nu atat de ticalos si parsiv, este o maimuta mediatica, care de cam tot isi bate joc pe fata, lipsa de pasare si gradul de nesimtire facandu-ma pe mine personal cel putin sa cred ca defapt este marioneta cuiva si el la randul lui, asta nu zic in apararea lui, tot ticalos si distructiv ramane, dar oricum ai privi problema actiunile lui de la obtinerea ultimului mandat in mod normal au cam petleciuit posibilitatea unui nou mandat pentru partidul lui (sigur mai exista fenomene care sa-l doreasca dar imposibil sa fie majoritatea eu unul asa cred), deci si daca si-ar dori sa domneasca din culise nu ar prea avea cum, cea ce ma face sa cred ca a facut jocul murdar al cuiva.

---------- Post added 14-01-2012 at 06:36 PM ----------

PS: vai ce ma poate enerva si parsivul de Crin Antonescu care incearca sa profite de toata situatia si de necazul oamenilor ca sa se vada la putere.
La fel. Este doar un cercopitec cu fata de vrajitoare a la evul mediu cu neg. Urasc sa il vad in trafic la semafor, urasc sa il vad pe afise, este absolut gretos. Cand au ramas in cursa pentru presedintie doar Antonescu si Basescu stiam ca suntem doomed.